Güvenlik

Divin, Divin.com.tr üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğine büyük önem vermekte ve bunun için SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sistemini kullanmaktadır. Üyelik işlemleri ve Divin.com.tr üzerinden alışveriş yapılması esnasında kullandığınız kişisel bilgiler, 128 bit SSL şifreleme protokolü ile koruma altına alınmaktadır. 

SSL güvenlik sistemi, Divin.com.tr ve müşteriler arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesine imkan tanır. Buna ek olarak SSL protokolü Divin.com.tr'nin sahte bir kopyasında olmadığınızı da kanıtlar. SSL protokolünde bilgi alan ve bilgi gönderen bilgisayarlar arasında dijital sertifika kullanılarak çift taraflı bir doğrulama mekanizması işler. Web tarayıcınızın adres bölümündeki "http://" "https://" (s = secure) olarak değişince güvenli bir sayfada olduğunuzu anlayabilir ve sayfa altındaki kilit ikonuna çift tıklayarak SSL sertifikasını inceleyebilirsiniz. Bunun yanısıra alışveriş için girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz, Divin.com.tr haricinde bağımsız bir şifrelemeyle, onay verecek bankanın sanal pos sistemine güvenli bir şekilde aktarılır. 

Divin.com.tr onay alınması için bankaya gönderildikten sonra kredi kartı bilgilerinizi sunucularında saklamamaktadır. 

Güvenlik amaçlı olarak gerekli görülen bazı durumlarda, Divin.com.tr yetkilileri, Divin.com.tr üzerinden siparişte kullanılan kredi kartı sahibini telefonla arayarak sipariş onayı isteyebilir. 

Divin.com.tr'nin kullanmış olduğu güvenlik sistemine ek olarak, Divin.com.tr müşterilerinin de kişisel bilgilerinin güvenliği için dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. 

SSL Protokolü ile güvenliği sağlanmış web sayfalarının haricinde, internet üzerinde hiçbir ortamda (e-mail, hızlı mesajlaşma servisleri vb.) kredi kartı bilgilerinizi yazmayınız. Kredi kartınızı kullanarak işlem yapacağınız bilgisayara herkes tarafından erişim sağlanmamasına ve ortamın güvenilir olmasına dikkat ediniz. (Örneğin internet cafelerdeki bilgisayarlarda SSL sertifikalı bir sayfaya giriş yapmış olsanız bile bilgisayar ekranındaki kişisel bilgileriniz, kullandığınız bilgisayar ekranını görme imkanına sahip kötü niyetli kişiler tarafından gözetlenebilir.) Bu tarz kullanım hatalarından doğacak sorunlardan ötürü Divin.com.tr sorumlu tutulamaz. 

Yukarıda verilen örnekte olduğu gibi üyelik bilgilerinin Divin.com.tr ihmali olmaksızın yetkisiz kişilerce okunmasından (üyelik bilgilerinin başka kişilerle paylaşılması, Divin.com.tr'den ayrılırken güvenli çıkış yapılmaması, vb.) doğabilecek zararlardan Divin.com.tr sorumlu değildir. 

Divin.com.tr web sitesinin kullanılması, yukarıda ilan edilmiş hüküm ve şartların kabul edildiği anlamına gelmektedir.